Wyzwanie od Karoliny Antkowiak

Akademia Kleksa w Minecraft

Pan Kleks w 3D
Zaczaruj przestrzeń z litofanem!

Zaczaruj przestrzeń z litofanem. Zobacz w jaki prosty sposób można stworzyć ciekawe przedmioty wykorzystując zdjęcie, stronę internetową i drukarkę 3D. Witraże, lampiony, wazoniki i świeczniki, to tylko kilka propozycji a jak je przygotować do druku zobaczysz na webinarze.

Kleks z drukarki 3D

PRZYGOTUJ GRAFIKĘ

1. Narysuj lub ściągnij z internetu obrazek związany z Akademią Pana Kleksa.

PRZYGOTUJ MODEL

2. Wejdź na jedną ze stron:

strona 1strona 2strona 3

3. Przygotuj odpowiednio model i pobierz go.

DRUK 3D

4. Zaimportuj model do slicera i potnij.
5. Wyeksportuj model do pliku zgodnego z twoją drukarką.
6. Wydrukuj model.

Autorka wyzwania

💻 Karolina Ankowiak to absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze, specjalizuję się w dziedzinach fizyki, informatyki oraz technologii internetowej.
📚Od 2000 roku związana z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli, gdzie dzieli się swoją wiedzą jako nauczyciel matematyki, fizyki i informatyki. Jest także autorką licznych artykułów, aktywnie uczestniczy w konferencjach i projektach szkolnych.
🏆 Została wyróżniona tytułem Microsoft Innovative Educator Expert, a jej osiągnięcia doceniono na arenie międzynarodowej podczas konferencji E2 Education Exchange w Singapurze.
💡 Jako trenerka i edukatorka jest członkinią grupy SuperBelfrzy RP oraz ekspertką od druku 3D w grupie Laboratoria Przyszłości. Jej zaangażowanie w rozwój umiejętności cyfrowych w Polsce zostało docenione przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych.
🚀 Jest także autorką podręcznika do Informatyki rozszerzonej i twórczynią fanpage’a PANI Informatyk, a jej pasja do druku 3D sprawia, że jest doskonałą mentorką dla młodzieży i dorosłych.
Dzięki jej inspirującej postawie, Karolina Antkowiak jest doskonałym przykładem nauczyciela, który motywuje do ciągłego rozwoju i eksploracji nowych możliwości w edukacji.